Rezultatet dhe tabela pas ndeshjeve të javës së tetë në Vala Superligë

Janë mbyllur pesë ndeshjet që i takuan xhiros së tetë në Vala Superligë.

Prishtina nuk ka fituar ndaj Drenicës në udhëtim, duke barazuar 0:0. Pretendenti tjetër për titull, Besa, ka fituar në shtëpi kundër Lirisë 2:0, shkruan Gazeta Sheshi.

Më poshtë mund t’i shihni rezultatet komplete të ndeshjeve që u zhvilluan sot:

rez.
Ndërkohë që edhe renditja tabela ka ndryshuar pasi tani kryesimin e ka marrë skuadra e Trepçës ’89.

tabela/Gazeta Sheshi/