Rezultatet dhe tabela pas javës së tretë në Vala Superligë

370

Prishtina është skuadra e vetme në Vala Superligën e Kosovës që ka arritur pikë maksimale në tri përballjet e para në këtë start të kampionatit. Ekipi kryeqytetas e vazhdoi formën e mirë edhe këtë mesjavë, derisa mposhti skuadrën e Llapit. Besa nuk arriti të marrë më shumë se një barazim në udhëtim tek Drenica, ndërkohë vlen të theksohen fitoren e Llapit dhe Gjilanit në udhëtim, shkruan Gazeta Sheshi.

Këto janë rezultatet e javës së tretë në Vala Superligë:
Java 3Renditja tabelare ndryshon pas fitores së lartë të Feronikelit, pasi kampionët në fuqi janë ngritur në pozitën e shtatë, ndërkohë “minatorët” kanë zbritur në pozitën e gjashtë, për shkak të goldallimit.

tabela pas javes 3/Gazeta Sheshi/