Rezultate dhe tabela pas javës së dytë në Superligën e Juniorëve

254

Të rinjtë e Kek-ut udhëheqin Superligën me pikë maksimale nga java e dytë, pasi që këtë vikend regjistruan një fitore tejet të madhe në udhëtim, duke mposhtur Llapin 1-3. Në duelin tjetër të rëndësishëm për këtë javë, Liria e fitoi përballë Ramiz Sadikut, ndërkohë Gjakova fitoi derbin lokal përballë Gjakovës, shkruan Gazeta Sheshi.

Java 2 - JunioretNë ditën e diel në progam janë edhe tri duele të tjera: Hajvalia – Trepça ’89, Feronikeli – Besa dhe Trepça – 2 Korriku.

Kjo është tabela momentale:

Junioret 2 - Tabela/Gazeta Sheshi/