Rezultat befasues në Ligën e Parë

282

Famurtari ka mposhtur 3:0 Ramiz Sadikun në takimin e luajtur në stadiumin pranë Fakultetit të Mjekësisë në Prishtinë.

Mysafirët ishin dukshëm më të mirë dhe kanë mundur të realizojnë edhe më shumë

Sot u luajtën edhe dy ndeshje tjera të javës 4 të Ligës së Parë.

Ballkani befasoi 2 Korrikun, duke i marr një pikë, derisa Fushë Kosova pa problem mposhti Deçanin.

Rezultatet

Ramiz Sadiku – Flamurtari  0:3

F.Kosova – Deçani                2:0

2 Korriku – Ballkani              1:1

E diel

Dukagjini – Rahoveci

Kosova P – KEK-u

Vitia – Istogu

Vëllaznimi – Ulpiana

Vllaznia – Vushtrria