Reprezentuesi i Spanjës katandiset në Ligën e Dytë angleze (FOTO)

258

Dikur reprezentues i Spanjës dhe njëri ndër futbollistët më të kërkuar në Europë, ndërsa tani ka përfunduar në Ligën e Dytë angleze. Fjala është për futbollistin Pablo Hernandez, i cili i është bashkuar Leeds United në kampionatin anglez, përcjellë Gazeta Sheshi.

Në vitin 2012, Hernandez ishte transferuar nga Valencia për 5,5 milionë funte tek Swansea City, ekip të cilin e braktisi këtë verë.

Ndërkohë rendimenti i tij i ulët ka bërë që Hernandez të përfundojë tek Leeds United.

https://www.youtube.com/watch?v=s1Enzf4Orrs