Renditja në Premierligë, shikoni sa poshtë ka rënë Unitedi (Foto)

176
Manchester City mbetet lider në Premierligë edhe pas javës së pestë.

Skuadra e Pep Guardiolas në javën e pestë mposhti 4:0 Bournemouthin, ndërsa befasi mund të konsiderohet humbja e Manchester Unitedit në udhëtim te Watfordi.

Ndërsa derbi i xhiros së pestë mes Chelsea dhe Liverpoolit, u ka takuar këtyre të fundit me rezultat 1:2.