Refuzon martesën me kushëririn, vritet në dasëm

150

Një baba kurd, vajza e të cilit u qëllua për vdekje në një dasëm në Gjermani, ka publikuar foton e saj, teksa qëndron e shtrirë në dysheme në mes të gjakut, në faqen e tij në Facebook dhe kërkon që të bëhet drejtësi.

Ai shkruante se vajya e tij e dahsur 21 vjeçare Shilan refuzoi një martesë me shkuesi me kushëririn e saj dhe pagoi për këtë me jetën e saj gjatë ceremonisë së një dasme në Hanover të Gjermanisë.

Babai, që quhet Ghazi H, 50 vjeç, e postoi foton e tmerrshme të vajzës së tij në Facebook ndërkohë që policia vijon punën për të kapur kushëririn.