Red Bull Salzburg – Napoli, formacionet zyrtare, starton Hysaj

Red Bull Salzburg dhe Napoli kanë publikuar formacionet zyrtare.

Red Bull Salzburg dhe Napoli do ta zhvillojnë përballjen e dytë në kuadër të Ligës së Evropës nga ora 18:55.

Ndeshjën e parë e kanë fituar napolitanët me rezultat, 3:0, ndërsa skuadra austriake ka paralajmëruar se ata do të bëjnë gjithçka për ta përmbysur rezultatin, raporton lajmi.net.

Napoli në këtë ndeshje do të jetë pa Kalidou Koulibalyn, për shkak të numrit të kartonëve, gjersa do t’i ketë në dispozicion lojtarët e tjerë kryesor.

Më poshtë mund t’i shikoni formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.

Salzburg: 

Napoli: