Reali shokohet para finales me Sevillan

172

Kampionët e Evropës nuk do ta nisin finalene 9 gushtit me lojtarët më të mirë të skuadrës.

“Los Blancos” do të jenë të përgjysmuar në mbrëmjen e 9 gushtit ndaj Sevillas.

Cristiano Ronaldo, Pepe, Karim Benzema dhe Keylor Navas, do të mungojnë për shkak të dëmtimeve, ndërsa Gareth Bale dhe Toni Kroos kthehen pas pushimeve vetëm tri ditë parafinales.

Kjo do të thotë se Reali do ta nis finalen e Superkupës së Evropës pa 6 lojtarët me të cilët triumfojë në finale të Ligës së Kampionëve.