Reali ndryshon mendje, i ofron rinovim mesfushorit!

Luka Modric dëshiron që të rinovojë kontratën me Real Madridin. Kroati del si futbollist i lirë në fund të edicionit dhe ende nuk ka bisedime me klubin për rinovimin e kontratës.

35-vjeçari ka humbur vendin e titullarit dhe po luan më pak ndeshje nga minuta e parë.

Gazeta spanjolle “AS” bën me dije se e ardhmja e tij mundtë ndryshojë.

Drejtuesit mund t’i japin një kontratë të re. Ata dëshirojnë ta kenë dhe për një vit në skuadër.

Zidane nga krahu tjetër ka dhënë miratimin e tij për mesfushorin e njohur.