Reali me shpirt kampioni, përmbys rezultatin (VIDEO)

124
Real Madrid e ka mposhtur Rayo Vallecanon 2:3, për ta marrë përkohësisht vendin e parë në La Liga.
 Real Madridi është rikthyer nga disavantazhi 2:0 ndaj Rayo Vallecanos, për të fituar 2:3 në fund.

Embarba dhe Miku shënuan fillimisht për vendasit, por Bale me dy gola dhe Vazquez me një, ia dhuruan tri pikë Los Blancos.

Madrilienët do të kryesojnë në tabelën e La Ligas, të paktën deri në përfundimin e ndeshjeve të Atletico Madridit dhe Barcelonës.

https://www.youtube.com/watch?v=47WiJ6bA9Og