Real Madrid – Sevilla, statistikat e ndeshjes (FOTO)

169

Real Madrid ka arritur të fitojë Superkupën e Evropës, dukke mposhtur në finale Sevillën, me rezultat 3:2.

Finalja e zhvilluar në Norvegji, dhuroi emocione të mëdha, dhe u përgjërua me shumë përmbysje të rezultateve, shkrua Lajmi.net.

Në fotografinë e mëposhtme, mund të shikoni statistikat e kësaj ndeshje.