Real Madrid – Sevilla, rezultat befasues pas pjesës së parë (VIDEO)

160
Ka përfunduar 1:1 pjesa e parë e finales së Superkupës së Evropës mes Real Madridit dhe Sevillës.

Reali ishte skuadra e parë që kaloi në epërsi, kur në minutën e 21’, shënoi Asensio, ndërsa në minutën e 41’, Sevilla barazoi me anë të Vasquez.

http://www.dailymotion.com/video/x4hc1ld_marco-asensio-amazing-goal-hd-real-madrid-1-0-sevilla-09-08-2016-hd_sport

http://www.dailymotion.com/video/x4ndu29_1-1-franco-vazquez-goal-hd-real-madrid-1-1-sevilla-09-08-2016-hd_sport