Real Madrid-Roma, ja përbërjet zyrtare

134

Real Madrid dhe Roma do të zhvillojnë duelin kthyes në kuadër të Ligës së Kampionëve në tempullin e Santiago Bernabeut. Madrilienët kërkojnë ruajtjen e kapitalit nga dueli i parë i zhvilluar në Olimpico të Romës (2-0), derisa romakët janë vënë në përmbysje të saj.

Tashmë dy trajnerët kanë hedhur në fushë formacionet e tyre:

Real Madrid: Danilo, Pepe, Ramos, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modric; James, Bale, Ronaldo. Trajner: Zinedine Zidane

Roma: Szczesny, Florenzi, Manolas, Zukanovic, Digne, Pjanic, Keita, Salah, Perroti, El Sharawy, Dzeko. Trajner: Luciano Spalleti.