Real Madrid me tri mungesa kundër Osasunas (FOTO)

133

Cristiano Ronaldo është i gatshëm për lojë.

Por, Real Madrid do të ketë tri mungesa të rëndësishme për ndeshjen kundër Osasunës.

Trajneri Zinedine Zidane ka konfirmuar se James Rodriguez, Marcelo dhe Casemiro nuk janë ftuar për shkak të udhëtimeve me ekipet e tyre Kombëtare.

“Asnjëri prej tyre nuk do të jetë ne ekip”, deklaroi Zidane në konferencë për media. “Kanë munguar për 10 ditë dhe duhet të pushojnë”, u shpreh ai.