Real Madrid mbështet Nadalin

137

Pas raportimeve të fundit lidhur me një përfshirje të mundshme të tenistit spanjoll në substanca të palejuara, klubi i tij i zemrës, Real Madrid i ka dalë në mbrojte, transmeton Gazeta Sheshi.

Nadal i cili është anëtar nderi i kësaj skuadre është përkrahur në vazhdimësi nga lojtarët e kësaj të fundit, derisa së fundmni klubi ka dalë me një deklaratë zyrtare në të cilën thuhet:

“Real Madridi dëshiron të shprehë të gjithë mbështetjen ndaj anëtarit tonë të nderit, Rafa Nadal, pa dyshim, një nga sportistët më të mëdhenjë të të gjitha kohërave në Spanjë dhe ne botë”

12803016_1159084747457473_1444439239950974901_n

/Gazeta Sheshi/