Real Madrid-Chelsea, e pabesueshme sa shikues kishte në stadium (FOTO)

246

Numër rekord shikuesish në ndeshjen miqësore mes Chelseat dhe Real Madridit.

akimi i zhvilluar në Michigan, mblodhi plot 105.826 shikues.

Ky është numëri më i madh i tifozëve para të cilit ka luajtur ndonjëherë Chelsea.

Reali e fitoi këtë ballafaqim me rezultat të ngushtë 3:2.

13900289_1404629906261335_3331752212679985306_n

13686718_1404629929594666_3782072109318074260_n