Ramos në histori të Spanjës, thyen rekordin e Iker Casillas

Pas Ramos janë në listën e lojtarëve me më shumë paraqitje gjenden edhe shumë legjenda tjera të njohura.

Sergio Ramos është bërë lojtari me më së shumti paraqitje në histori të Kombëtares së Spanjës.

Data 12 tetor 2019 do të kujtohet gjithnjë si dita në të cilën Sergio Ramos mori rekordin e madh të mbajtur nga Iker Casillas.

Pas barazimit të rekordit të Casillas, Ramos: Objektivi im, të arrij 200 paraqitje me Spanjën

Pas Ramos janë në listën e lojtarëve me më shumë paraqitje gjenden edhe shumë legjenda tjera të njohura.

Casillas (167), Xavi (133), Andres Iniesta (131), Andoni Zubizarreta (126), David Silva (124), Sergio Busquets (115), Xabi Alonso (114), Fernando Torres, Cesc Fabregas (110), Raul Gonzalez (102) dhe Carles Puyol (100) janë disa nga ta.

Për më tepër, ndeshja ndaj Norvegjisë është e 46-ta e Ramosit për si kapiten, duke iu bashkuar gjithashtu listës së lojtarëve me më shumë ndeshje si lider.