Rahoveci përforcohet me qendrën amerikane

192

Ed Daniel është përforcimi më i ri i Rahovecit, shkruan Gazetasheshi.com

Lajmin e ka konfirmuar vetë klubit, duke i uruar mirëseardhje basketbollistit amerikan

Amerikani i gjatë 203 centimetra më parë ka luajtur në ligat evropiane si në Itali (Pallacanestro Varese, Vanoli Cremona dhe Fourtitodo Bologna), Izrael (Maccabi Ashdod), Francë (Chalone Reims) dhe Greqi (Peristeri, Iraklis).

30 vjeçari luan në pozitën 5 dhe skuadra vreshtarë me këtë përforcim synon t’i arrijë objektivat që ka për këtë edicion. /GazetaSheshi/