Publikohet lista e të nominuarve për mesfushorët më të mirë në histori

“France Football” ka publikuar listën e të nominuarve për mesfushorët më të mirë në histori dhe “Ballon D’Or Dream Team”.

Pjesë e kësaj liste janë 40 mesfushorë si Busquets, Gerrard, Guardiola, Pirlo, Rijkaard, Gullit, Iniesta, Pele, Platini, Totti , Maradona etj.

Ditë më parë u publikua lista e të nominuarve për mbrojtësit më të mirë.

Në ditët në vijim do të publikuar lista e të nominuarve për sulmuesit më të mirë.

Image may contain: text that says 'JOZSEF BOZSIK 1943 1962 E IDIDI ISERGIO BUSQUETS 2007 2020 1946 1967 PAULO ROBERTO FALCAO NOMINEES 1973 1986 DEFENSIVE STEVEN GERRARD 1998 2016 GÉRSON 1959 1974 PEPGUARDIOLA 1988 2006 IJOSEF MASOPUST 1950 1970 ILOTHAR MATTHAUS 1979 2000 JOHAN NEESKENS 1968 1991 ANDREA PIRLO 1995 2017 FERNANDO REDONDO 1985 2004 IFRANK RIJKAARD 1980 1995 BERND SCHUSTER 1978 1997 CLARENCE SEEDORF 1992 2014 ILUIS SUAREZ 1951 1973 MARCO TARDELLI 1972 1988 TIGANA 1975 1991 XABI ALONSO 2000 2017 XAVI 1997 2019 DREAM TEAM'Image may contain: text that says 'ROBERTO BAGGIO 1983 2004 BOBBY CHARLTON 1956 1976 ALFREDO DI STEFANO 1945 1966 ENZO FRANCESCOLI 1980 1997 RUUD GULLIT 1979 1998 GHEORGHE HAGI 1982 2001 ANDRÉS INIESTA 2002 2020 RAYMOND KOPA 1949 1968 LÁSZLÓ KUBALA 1945 1967 IDIEGO MARADONA 1976 1997 MIDFIELDER NOMINEES OFFENSIVE ALESSANDRO MAZZOLA 1961 1977 PELE 1957 1977 MICHEL PLATINI 1973 1987 FERENC PUSKAS 1943 1966 GIANNI RIVERA 1959 1979 IJ.A. SCHIAFFINO 1945 1962 SOCRATES 1974 1989 FRANCESCO TOTTI 1993 2017 IZICO 1971 1994 ZINÉDINE ZIDANE 1989 2006 ONDOR DREAM TEAM'