PSG-City, sfida e sheikëve që garanton spektakël (Foto lajm)

162

Sonte në mbrëmje do të jetë një sfidë shumë e veçantë pasi përballë do të vendosen dy klube me investime të jashtëzakonshme në sezonet e fundit. PSG-City është një sfidë, nga ato ku histori i përballë për herë të parë pasi janë klube që janë rritur shumë vetëm në vitet e fundit.

Përballë “qytetarëve”, Parisi është i detyruar të luajë në sulm me Ibrahimovic, i cili pritet të mbështet nga Di Maria dhe Cavani.

237431
City nga ana e tyre vijnë në Paris pa dy lojtarë shumë të rëndësishëm si Sterling dhe kapitenin Kompany. Lajmi i mirë për trajnerin Pellegrini është rikthimi i belgut De Bruyne.

237432