Pse Hakimi nuk u rikthye te Reali, menaxheri i lojtarit zbulon arsyejen

Achraf Hakimi u transferua tek skuadra e Inter për shkak të trajnerit të Real Madrid, Zinedine.

Sipas agjentit të lojtarit, Zinedine Zidane nuk ishte një admirues i lojës së tij dhe nëse do kishte qëndruar tek Real Madrid atëherë futbollisti nuk do të kishte të siguruar vendin e titullarit.

Marokeni kishte që dy sezone i huazuar tek skuadra gjermane e Borussia Dortmund.

Mirëpo në fund të kësaj gare triumfuan Neroazzurët për shkak të ofertës më të mirë që ata bën tek Real Madrid për transferimin e mbrojtësit të djathtë.