Protestuesit nuk dorëzohen, ngrihen edhe çadra në Butel

101

Më shumë se 5000 shqiptarë protestuan dje ne vendin ku po kryhen punimet per ndertimin e gurthemelit per kryqin, dhe kanë shkatërruar ate, percjell albeu.com.

Por protesta vazhdon edhe sot. Shumë prej protestueve e kanë kaluar natën po aty, duke qëndruar në disa cadra të ngritura.

Komuna e Butelit në Shkup ka marrë vendim që të ndërtojë një kryq 56 metra të lartë, duke filluar brenda dite punimet për bazamentin e tij./albeu.com/