Prishtina vjen me një përforcim cilësor (Foto)

276

Skuadra e Prishtinën, ka arritur marrëveshje me futbollistin Arbër Hoxha, i cili ishte në prova te skuadra e madhe kroate Hajduk Spilt.

Përkundër kësaj Prishtina ka arritur ta bindë talentin kosovar të nënshkruajë me kampionin e shumëfishtë të Kosovës.

“Për Prishtinën vendosa, sepse është klub serioz që ka shumë ambicie dhe sëbashku për të vazhduar përpara. Konkurrenca e madhe në ekipin e Prishtinës vetëm sa më shtyn të punoj më shumë, të vazhdoj përpara dhe të motivon që në këtë konkurrencë të jesh më i miri dhe të zësh vend në formacionin titullar”, ka thënë më rastin e nënshkrimit të kontratës tre-vjeçare, Arbër Hoxh/Prishtinafc

Arber_Hoxha_kontrata