Prishtina-Otranti, kjo skuadër shkon në finale

Prishtina dhe Otranti nga Ulqini u takuan në ndeshjen e parë 45-minutëshe gjysmëfinale të turneut të tetë Pavarësisë që po zhvillohen në stadiumin e Tiranës, “Selman Stermasi”.

Prishtina është kualifikuar në finale pas fitores minimale ndaj Otrantit – 1:0. Penalltia e shkaktuar në Granit Jasharin, u realizua nga kapiteni, Gentrit Begolli (45+3’).

Pas një ore, Prishtina luan finalen me fituesin e ndeshjes, Shkëndija Tetovë – Kukësi që nis në ora 12.00.

Prishtina në këtë turne paraqitet me përbërje të kombinuar.

Me Otrantin, luajtën:

Prishtina (3-5-2): Visar Bekaj – Leonat Vitija, Milos Miloviç, Granit Xhaka – Granit Jashari, Rigon Kabashi, Atdhe Grajqevci, Kastriot Selmani, Djellon Dragusha – Gentrit Begolli /c/, Basit Abdul Khalid.