Presidenti i Prishtinës takohet me atë të Dritës dhe pyet se kush do të del kampion?!

2201

Prishtina dhe Drita po e diskutojnë titullin kampion të Superligës për edicionin e katërt më radhë. Rivaliteti i këtyre dy klubeve është rikthyer gjatë viteve të fundit, teksa përplasjet kanë qenë jo të pakta, shkruan Gazetasheshi.com.

Takimet e shpeshta në Superligë, ndeshje të kupës dhe Superkupës kanë bërë që rivaliteti i tyre sa vjen e shtohet.

Megjithatë raportet ndërmjet drejtuesve të klubit duken të shkëlqyera. Të paktën nga imazhet e publikuara së fundmi, me ç’rast presidenti i Prishtinës “de facto”, Rrahman Haradini ka takuar atë të Dritës, Flamur Bunjakun.

Madje në publikimin e Haradinit është edhe pyetja se cila nga skuadrat që ata drejtojnë do të dal kampion

“Cili po bohemi Kampion 2020 2021”, ka shkruar Haradini.

May be an image of 2 njerëz, mjekër, people sitting, wrist watch, pije dhe E brendshme
Ndryshe Prishtina e ka mposhtur në tri takimet e fundit Dritën, por qëndron tre pikë prapa ende në klasifikim.

Titulli i kampionit vazhdon të diskutohet edhe më tej nga këto dy skuadra.

/Gazeta Sheshi/