Premierliga zgjedh trajnerin më të mirë për muajin gusht

160
Premierliga ka ndarë çmimet e para për më të dalluarit e muajit gusht.

Trajneri i Hull Cityt, Mike Phelan, është zgjedhur si trajneri më i mirë i muajit gusht.

51 vjeçari në garë për këtë çmim ka mposhtur Pep Guariolan, Jose Mourinhon dhe Antonio Conte, shkruan Lajmi.net.

Në kategorinë e futbollistëve, ky çmim i takoi anëtarit të Manchester Cityt, Raheem Sterling.

wel