Policia arreston portierin, pranoi 43 gola në një ndeshje (Foto)

218
Diçka shumë e çuditshme ka ndodhur në futbollin gjerman në javën që lamë pas.

Ndeshja e ligës amatore ndërmjet PSV Oberhausen dhe Vonderort përfundoi me rezultat të thellë 43:0.

Pas ndeshjes, policia ka arrestuar menjëherë portierin polak Marco Kwiotek, nën dyshimin se trukimit të ndeshjes.

Arrestimin e portierit e përshëndetën edhe tifozët mysafirë.