Pogba befason të gjithë me numrin e fanellës te United

268

Juventus dhe Manchester United kanë arritur marrëveshje për transferimin e Paul Pogbas në “Old Trafford”.

Kalimi i francezit te gjiganti anglez do të realizohet për 112 milionë paund.

Marrëveshja është arritur, derisa Pogba e ka zgjedhur edhe numrin e fanellës.

Duke qenë se numri 10 është i zënë nga Wayne Rooney, Pogba ka zgjedhur fanellën me numrin 6.