Pesë gola në “klasiken” shqiptare – rezultatet dhe tabela pas javës së tretë në Kategorinë Superiore

Ka përfunduar edhe java e tretë në Kategorinë Superiore të Shqipërisë.

Ndeshja “klasike” në mes Vllaznisë dhe Tiranës i ka takuar vendasëve të cilët kanë arritur fitore me rezultat 3:2, shkruan Gazetasheshi.com

Punët mirë në këtë fillim të sezonit nuk i ka asapak, Kukësi që ende nuk ka arritur ta gjejë golin edhe pse në këtë xhiro ka arritur një barazim pa gola ndaj Teutës

Me të njëjtin rezultat ka përfunduar edhe takimi tjetër mes Partizanit dhe Lacit. Kurse Skenderbeu ka fituar 0:2 në udhëtim te Bylis.

Këto janë rezultatet e pesë takimeve të sotme si dhe tabela:

Teuta 0-0 Kukësi

Vllaznia 3-2 Tirana

Partizani 0-0 Laçi

Bylis 0-2 Skënderbeu

Kastrioti 1-1 Apolonia