Përfundon pjesa e parë e ndeshjes Turqi U21 – Kosovë U21, ky është rezultati

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Turqi U21 – Kosovë U21.

‘Dardanët’ e rinj janë duke u mposhtur 2:0 pas pjesës së parë në udhëtim në Turqi.

Ibrahim Dervisoglu dhe Guven Yalcin shënuan për ekipin e Turqisë.

Kosova në pjesën e parë mbeti me një lojtar më pak, pas ndëshkimit me karton të kuq të Leonat Vitija.