Përfundojnë gjashtë ndeshje në Ligën e Dytë, kjo ndeshje ka përfunduar me rezultatin 10-0

2246

Kanë përfunduar edhe gjashtë ndeshjet e Ligës se Dytë në futbollin kosovar, shkruan Gazetasheshi.com

Rahoveci ka shënuar fitore të thellë kundër Dardanisë me rezultatin 4-0.

Kurse, fitore të thellë ka shënuar edhe skuadra e Vjosës nga Shtimja e cila ka triumfuar me rezultatin 10-0 kundër Dushkaja.

Kujtojmë që kjo ishte ndeshje debutuese dhe triumfuese për trajnerin e njohur kosovar, Erdin Hashanin.

Më poshtë i gjene rezultatet komplete të ditës së sotme dhe klasifikimin në Ligën e Dytë:

Rahoveci 4-0 Dardania
Minatori 1-5 Lepenci
Rilindja 1-0 Sharri
Vjosa 10-0 Dushkaja
Dardanët 2-3 Gjakova
Vëllazëria 0-4 Bashkimi K
/Gazeta Sheshi/