Përforcimi i ri i Liverpoolit i pafat, thyen dorën

181

Portieri i ri i Liverpoolit, Loris Karius do të jetë jashtë ekipit për tetë ose dhjetë javë pasi ka thyer dorën.

Portieri 22-vjeçar është lënduar gjatë ndeshjes kundër Chelseas të mërkurën dhe do të kthehet nga Amerika në Angli për operacion.

Karius ka ardhur në Liverpool nga Mainzi për 4.7 milionë funte.