Përforcimi i parë i Contes ndodhet në Londër

118

Lajmet e fundit vijnë për mesfushorin e Romës, Miralem Pjanic, i cili flitet se ka fluturuar për në Londër për të biseduar me Chelsean.

Tashmë anglezët kanë emëruar trajner të ri Antonio Conten, i cili ka nënshkruar kotnratë tre vjeçare me Chelsean.

Boshnjaku ka qenë edhe më parë i lidhur me një kalimet të Chelsea, por tani “tuttomercatoweb” shkruan se 25-vjeçari ka fluturuar në Londër.

Pjanic tregoi formë të mirë në ndeshjen derbi të Romës, ky skuadra e tij fitoi 4-1.

Ai ka festuar ditëlindjen me shokët e skuadrës, ndërsa sot është parë në kryeqytetin londinez dhe flitet për bisedime me Chelsean.

during the Serie A match between AS Roma and US Sassuolo Calcio at Stadio Olimpico on November 10, 2013 in Rome, Italy.