Përbërjet zyrtare: Turqi – Kroaci

333
Turqia dhe Kroacia i kanë publikuar formacionet zyrtare, për ndeshjen e parë të grupit D, që zhvillohet nga ora 15:00.

Turqia: Babacan, Erkin, Topal, Balta, Gönül, Özyakup, Inan, Tufan, Turan, Calhanoglu, Tosun.

Kroacia: Subasic, Strinic, Corluka, Vida, Srna, Badelj, Modric, Perisic, Rakitic, Brozovic, Mandzukic.