Paul Pogba – kapitull i mbyllur për Real Madridin

223

Francezi perfundimisht ështe larguar nga planet e Zinedine Zidanes. Në fakt, ka më teper se dy javë që një vendim i tillë është marrë. Klubi përjashtoi mundësinë e nënshkrimit të tij për çështje eksluzive sportive.

Real Madridi e pëlqente atë dhe ai dëshironte të luante për Real Madridin. Klubi madrilen mund t’a kishte perballuar lehtësisht transferimin e tij, por drejtuesit vendosën të mos shpenzojnë aq shumë për të pas Europianit.

Teksa klubet tjera luftojnë për nënshkrimin e Paul Pogbas, Real Madridi dhe Zinedine Zidane mbesin të kënaqur skuadrën e tyre. Zidane nuk dëshiron të mërzitë formacionin startues aktual dhe ndjen se ka një skuadër të kompletuar ku secili prej lojtarëve ka rolin e tij.

Sidoqoftë, marëdhëniet e Railos ma Real Madridin u përmirësuan në muajt e fundit dhe ai nuk ka mbyllur dyert e një nënshkrimi potencial në të ardhmen.