Pas Kantes, Conte e merr edhe yllin tjetër të Leicesterit

276

Riyad Mahrez pritet të jetë futbollisti i radhës që do të largohet nga Leicester City.

Për yllin e “Dhelprave” në garë edhe futur edhe Chelsea, përcjell Lajmi.net nga Goal.

“Blutë” dje e transferuan futbollistin tjetër të Leicesterit, N’Golo Kante, për 32 milionë funte.

Mahrez pritet ta refuzojë kontratën e re te kampioni i Premierligës, me Arsenalin dhe Barcelonën gjithashtu të interesuara për të.