Pas golit ndaj Spezias, Ronaldo vendos një rekord historik

342

Me golin e shënuar ndaj Spezias në fitoren 3-0, Cristiano Ronaldo ka vendosur një rekord të ri në librin e rekordeve.

Cristiano Ronaldo është tani lojtari i parë në historinë e futbollit që shënon më shumë se 20 gola në kampionat për 12 sezone radhazi, përcjell lajmi.net.

Më poshtë është e paraqitur lista e plotë e sezoneve dhe numri të golave që ai ka shënuar ndër vite vetëm në Ligë.

2009/10: 26

2010/11: 40

2011/12: 46

2012/13: 34

2013/14: 31

2014/15: 48

2015/16: 35

2016/17: 25

2017/18: 26

2018/19: 21

2019/20: 31

2020/21: 20(vazhdon).