Pas Berishës, Sigal Prishtinës i largohet edhe MVP-ja i sezonit të kaluar

221

Sigal Prishtina ka lejuar që ti largohet edhe një basketbollist pas Dardan Berishës.

Bëhet fjalë për MVP-në Ligës Ballkanike si dhe lojtarin më të mirë të Sigal Prishtinës sezonin e kaluar.

Alo-qendra amerikane Mohammed Abukar tashmë është bërë me skuadër të re, transmeton Telegrafi.

Abukar është bërë pjesë e skuadrës qipriotre Keravnos.

Kujtojmë se ditë më parë është larguar edhe basketbollisti më i mirë kosovar, Dardan Berisha, i cili pritet t’i bashkohet skuadrës polake të Polfamrex Kutnos.