Paraqitja e Granit Xhakës ndaj Chivas (Video)

276

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, e ka nisur nga fillimi ndeshjen e tij të dytë me Arsenalin. 23 vjeçari startoi në miqësoren ndaj Chivas De Guadalajara dhe luajti gjithë pjesën e parë para se të zëvendësohej në fillim të pjesës së dytë nga Mohamed Elneny.

Arsenali fitoi këtë ndeshje 3:1, ndërsa rezultati ishte 1:0 derisa Xhaka ishte në fushë. 23 vjeçari bëri një paraqitje të kënaqshme edhe në këtë ndeshje.

Ja disa momentet më të mira të Xhakës nga ndeshja e parë si startues.