Orari i ndeshjeve, Vushtrria dhe Gjilani hapin javën e 20-të

194

Ekuipazhi i drejtuar nga Bylbyl Sokoli do të udhëtojë të premten drejt kalasë vushtrriase për t’u ballafaquar me Vushtrrinë në sfidën hapëse të javës së 20-të në Raiffaisen Superligës së Kosovës në futboll.

Pas triumfit në shtëpi ndaj një pretendenti për titull, tani gjilanasit do te kenë punë me një skuadër që për pretendim e ka mbijetesën, ndaj kjo sfidë parashihet një pengesë e re për kuq e bardhët.

Ky duel si dhe gjithë duelet e tjera të kësaj jave do te filloje nga ora 13:30.

E premte
Vushtrria – Gjilani                       SSK

E shtunë
Hajavalia – Drita                         SSK
Llapi – Istogu
Prishtina – Liria

E diel
Besa – Feronikeli                       SSK
Trepça-89 – Drenica