Orari i Ligës së Parë që starton në fundjavë

154

Liga e parë do të startojë në fundjavë me një derbi. Të shtunën do të takohen Istogu dhe Vëllaznimi.

Flamurtari po këtë ditë do të jetë mysafirë i Ulpianës.

Të dielën luan Dukagjini që është nikoqirë i Vllaznisë.

E shtunë, 27.08.2016

KEK-u – Vushtrria

Ballkani- Ramiz Sadiku

Fushë Kosova – Vitia

Istogu – Vëllaznimi

Ulpiana – Flamurtari

Rahoveci – Kosova (P)

E diel, 28.08.2016

Dukagjini – Vllaznia (P)

Deçani – 2 Korriku

(Të gjitha ndeshjet zhvillohen në ora 16.00)