Orari i javës së 17-të në Ligën e Parë, ja përballjet interesante që na presin

1173

Liga e Parë në futboll ndeshjet e xhiros së 17-të do t’i zhvillojë në vikend, shkruan Gazetasheshi.com

Në Grupin A të shtunën priten të zhvillohen plotë katër ndeshje, e ku veçohet përballja mes Dukagjinit dhe Istogut. Ndërsa, në planprogram të Grupi B janë tre ndeshje, takimi më interesante pritet të jetë në mes Vitisë dhe Dardanës

Kurse, në ditën e diele që do të jetë edhe përfundimi i xhiros së 17-të, na presin vetëm tri duele. Grupin A zhvillohet takimi në mes Onix dhe Vëllaznimit, ndërkohë me orar të njëjtë në Grupin B do të përballen Kika – Flamurtari dhe Ulpiana – Ferizaji

Me poshtë e keni orarin e plotë në Grupin A dhe B:

Java e 17

E shtune (06.03 ora 13.00)

Trepça – Vushtrria

A&N – Liria

Dukagjini – Istogu

Malisheva – Drenasi

E diele (07.03 ora 13.00)

Onix – Vëllaznimi (Brestovik)

Grupi B

E shtune (06.03 ora 13.00)

KEK-u – R.Sadiku

2 Korriku – Vllaznia P

Vitia – Dardana (Sadovin)

E diele (07.03 ora 13.00)

Kika – Flamurtari

Ulpiana – Ferizaji ( Shtime)

/GazetaSheshi/