Orari dhe gjyqtarët për javën e katërt në Vala Superligë dhe Ligën e Parë

296

Janë caktuar terminet dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 4-t në Vala Superligë dhe të javës së 3-të në Ligën e Parë. Të shtunën do të zhvillohen dy ndeshje në Vala Superligë, derisa katër ndeshjet tjera luhen të dielën.

 

Java 4 – (ora 15:00)

E shtunë

Gjilani – Drenica         SSK

G.Nuza, A.Latifi, B.Rama, L.Mustafa

Hajvalia  – Trepça

K.Vula, B.Kepuska, K.Bajrami, G.Shala

E diel

Besa – Prishtina          SSK

F.Tahiri, B.Selimaj, A.Latifi, S.Isufi

Liria – Drita

B.Kosumi, F.Sekiraça, A.Peshteri, B.Batalli

Trepça ’89 – Llapi

B.Gashi, D.Preniqi, V.Kelmendi, H.Hajdari

Feronikeli – Ferizaj       SSK  (ndeshja zhvillohet në orën 14.00)

M.Bejtullahu, J.Musolli, M.Berisha, M.Baliu

 

Liga e Parë (ora 15:00)

E shtunë

Istogu – 2 Korriku

F.Dogani, Xh.Sejdiu, P.Burrniku

KEK-u – Vëllaznimi

Sh.Murtezi, B.Bunjaku, F.Jashari

Fushë Kosova – Vllaznia (P)

S.Hajdari, L.Selmani, D.Muriqi

Ballkani – Kosova (P)

I.Mehmeti, E.Bicaj, B.Ismajli

Rahoveci – Vitia

A.Shala, G.Hyseni, T.Iberdemaj.

Ulpiana – Ramiz Sadiku

B.Ajeti, J.Gashi, L.Statofci

 E diel

Deçani – Dukagjini

V.Kastrati, N.Bala, F.Kiçina

Flamurtari – Vushtrria

A.Halilaj, N.Hysenaj, H.Osmani