Oponenti i ri tek Manchester United quhet R.I.P (FOTO)

225

E pabesueshme por e vërtetë. Opontenti i ri i Manchester United ka marrë nofkën R.I.P (Rest In Peace, në shqip: U prefsh në paqe), pasi që tre futbollistët e saj më të mirë kanë shkronjën e parë të mbiemrit të tillë, Rooney, Ibrahimovic dhe Pogba, transmeton Gazeta Sheshi.

Kjo oponencë është mirëpritur tek tifozët e djajve të kuq të cilët besojnë se kanë bërë skuadër për ti dërguar kundërshtarët në botën tjetër.

Manchester United veçse fitoi titullin e parë sezonal, derisa në finalen e Superkupës mposhti kampionin në fuqi Leicester City, pikërisht me golin vendimtar të Ibrahmovicit.

/Gazeta Sheshi/