Operohet Schmeichel, nuk do ta besoni kur do t’i rikthehet fushës (Foto)

181

Claudio Ranieri, trajneri i Leicester Cityt, ka konfirmuar se portieri, Kasper Schmeichel do të operohet nga hernia.

Portieri danez, në ndeshjen ndaj Swansea Cityt, është zëvendësuar në minutën e 57-të nga portieri gjerman, Ron-Robert Zieler.

“Ai ka një plagë të vogël në herni (bruhi) dhe hënën se ai do të ketë një operacion. Ajo do të mungoj katër deri në pesë ditë dhe ai do të jetë i gatshëm për ndeshjen e ardhshme”, ka theksuar Ranieri. /