Nuza gjykon sërish Gjilanin, Vula në derbin tjetër në Drenas

189

Të shtunën do të zhvillohen tri ndeshje, prej të cilave sfida ndërmjet Feronikelit dhe Llapit do të transmetohet drejtpërdrejt në Supersport Kosova. Këtë sfidë do ta gjykojë Kreshnik Vula, ndërkohë, dy ndeshje do të zhvillohen të dielën, ku në transmetim të drejtpërdrejt do të vjen dueli ndërmjet Gjilanit dhe Besës. Javën e 19-të do ta përmbyllë ballafaqimi ndërmjet Istogut dhe Hajvalisë, që luhet të hënën dhe që po ashtu transmetohet në Supersport Kosova.

Raiffeisen Superliga :  Java 19-të

E shtunë  05.03.2016: ora 13.30
Feronikeli – Llapi                       SSK
K.Vula, B.Morina, R.Hyseni, M. Baliu
Drenica – Vushtrria
S. Isufi, L. Muhadri, B. Rama, N. Rraci
Drita – Prishtina
B. Gashi, E. Baliqi, G. Mehmeti, L. Mustafa
E diel,  06.03.2016:  ora 13.30
Gjilani – Besa                            SSK
G. Nuza, J. Musolli, I. Kabashi, I. Ceroviku
Liria – Trepça’89
L. Mustafa, D. Preniqi,  V. Kelmendi, A. Halilaj
E hënë  07.03.2016
Istogu – Hajvalia                        SSK  ora 14.00
F. Tahiri, F. Abrashi, K. Bajrami, M. Baliu