Nuk është Messi as Ronaldo, ja kush lufton për Këpucen e Artë lu

163

Jemi mësuar ti shohim gjithnjë në krye të çdo kompeticioni, mirëpo para Këpucës së Artë të sezonit 2015/16, Messi dhe Ronaldo, duken të dorëzuar. Tashmë kandidatë për të rrëmbyer këtë çmim janë argjentinasi Gonzalo Higuain dhe braziliani Jonas që aktualisht luan tek Benfica, transmeton Gazeta Sheshi.

Pikët Futbollistët Golat

58 Higuaín (Napoli) 29

58 Jonas (Benfica) 29

56 C. Ronaldo (Real Madrid) 28

52 Luis Suárez (Barcelona) 26

50 Lewandowski (Bayern) 25

44 Messi (Barcelona) 22

44 Aubameyang (Dortmund) 22

42 Neymar (Barcelona) 21

40,5 Ibrahimovic (PSG) 27

40 Slimani (Sporting Portugal) 20

40Benzema (Real Madrid) 20

/Gazeta Sheshi/