Një shqiptar në formacionin e javës në Premierligë

Mbrëmë ka përfunduar ndeshja e fundin e xhiros së 30-të të Premierligës me fitoren e Manchester Cityt kundër Stoke Cityt.

Fitore shënuan edhe Arsenal, Chelsea, Tottenham dhe Manchester United që mposhti Liverpoolin.

Vlerësim të madh këtë javë ka marrë edhe Shkodran Mustafi, ku përveç një goli të shënuar kontribuoi në fitoren e Arsenalit.

Mbrojtësi shqiptar është përfshirë në formacionin e javës në Premierligën angleze nga faqja e statistikave “Whoscored”.

Ky është formacioni i javës në Premierligë: