Një ndeshje në kampionatin italian shtyhet për shkak të rasteve me Covid-19

199

Ndeshja mes Torinos dhe Sassuolos është shtyrë shkaku i rasteve me COVID-19 te skuadra vendase.

Torino ka një numër të rasteve me COVID-19, andaj kishte suspenduar edhe stërvitjet.

Sipas Sky Sports, është vendosur që ndeshja mes Torinos dhe Sassuolos të shtyhet.

Kjo ndeshje do zhvillohet me 17 mars me fillim nga ora 15:00.